Stáří

10. února 2014 v 18:44 | Sayaka-chan


"Jste dostatečně staří na lásku?"
Jednoho dne se na tuto otázku zeptala učitelka v občanské výchově. A proto je tohle nejlepší možnost, jak vyjádřit moje myšlenky. Učitelčin hlas mi utkvěl v hlavě. Večer jsem si lehla a začala jsem přemýšlet. Myslím si, že láska nezná pojem "věk". Přece nemohu za to, že se zamiluji do svého učitele... Tedy ne, že by se mi to stalo. Je zajímavé, že když jdete po ulici a uvidíte mladou krásnou ženu po boku starého muže, řekne si většina z vás, že je to zlatokopka. Nejspíš bych si to řekla i já, přiznám se, ale opravdu vám tolik záleží na věku? Samozřejmě, nerada bych aby se stalo to, že ve čtrnácti otěhotním s dvacetiletým chlapcem, to opravdu ne, ale neodsuzuji takovéto lidi. Všichni by si nejspíš řekli, že si zničili život, že ta holka mohla mít školu, užívat si a ne skákat kolem mimina. Ale když se milují tak proč ne? Jsme obklopeni předsudky a lží. Když se řekne navždy, má to být navždy a ne do té doby než vás to omrzí. Tak je to s láskou, přátelstvím a jakýmikoliv vztahy, kromě rodiny. Ne každý má vysněnou rodinu, tolik dětí by nám mohlo závidět, ale pořád si říkáme jak máme hrozné rodiče, jak nám vše zakazují, jak nás chtějí zdeptat, ale není to spíš naopak? Nedeptáme my je? Denně vidím tolik dětí co si stěžují, že jejich rodiče jim nekoupili xbox, takže je nenávidí, v tenhle moment se už opravdu neudržím, tomu dítěti bych nejspíš řekla aby si vážilo své rodiny, protože ho nesmírně milují, i kdyby mu nekoupili mobil. Ale uvnitř, bych mu nejraději dala takovou lekci, že by se pár dní nevzpamatoval. Celkem bych takovým dětem přála aby o ty rodiče alespoň v tom snu přišli a pochopili, že mít rodinu je mnohem důležitější než nový mobil. Protože taková rodina vás bude milovat až do konce vašeho stáří.

Co si myslíte o takových dětech vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 10. února 2014 v 19:12 | Reagovat

Já myslím, že ta otázka od vaší učitelky nebyla od věci. :) Je rozdíl, když jsi dost stará na zamilovanost (zamilovaná, zaláskovaná, atd. můžeš být takřka od jakéhokoliv věku, někomu se to stane třeba ve školce), ale dost stará na lásku, na ten pocit, kdy s dotyčným chceš být navždy, protože si tak moc rozumíte jak po psychické, tak po fyzické stránce věci, na ten pocit, kdy bys ho nikdy nemohla podvést, protože člověka, kterého skutečně miluješ, bys podvést nedokázala, apod., na tenhle pocit je podle mého názoru potřeba dospět a plně si uvědomit, co obnáší! :)
Jinak ty děti taky nepochopím :D Ale co si budeme povídat, v nejednom případu je to chyba jen a jen rodičů - jak si ustlali, tak si lehnou. :) Poté taky je to vina dnešní společnosti, apod. :D
Každopádně souhlasím s tebou, taky bych je propleskla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama